Newsletter

ACNE Stripes

15a

(Bu yazının şarkısı; God Help the Girl-Musician, Please Take Heed ) <3

Çizgileri sevdiğim kadar İskandinav tarzı ile yapılan tasarım alanındaki herhangi bir işi de çok beğendiğim doğrudur. Evet “herhangi bir” diyebilecek kadar genelleyebiliyorum çünkü bu soğuk ülkelerin tasarımın her alanda gerçekleştirdikleri işlerin yalınlığı ve çekiciliği gözlerimi ve kalbimi doldurmaktan asla usanmıyor. Moda sektöründe kurulmasıyla birlikte birçok markayı hatta zaman içerisinde yaşam tarzlarını bile etkilemiş olan Stockholm çıkışlı Acne markası işte en bunlardan biri. Sanırım en sevdiğin markalar nelerdir diye sorsanız listenin en başa sıralarında kendisize yer bulur. Bu pazarda apayrı bir yeri olduğunu söylemem gerek. Minimal tasarımlarıyla yalınlığın ilgi çekici olabileceğinin en güzel kanıtlarından biri her koleksiyonu. Siz de bundna sonra severek takip edersiniz artık bence. “Bu elbisede de Acne yine hem sadelik hem de kumaş kalitesini yine bir araya getirmiş. Ben de görüp vurulmasam çok enteresan olurdu zaten. :) Bu tarz asimetrik kesimlerle hareketlendirilmiş bir maxi elbise giyecekseniz siz benim gibi bir deri mont ile değil de el örgüsü kalın bir hırka ile de kombinleyebilirsiniz. Kış gelmeden maxi elbiselerinizi doya doya giymenizi tavsiye ederim. Bir bot ve bir şal ile tamamladığınızda hatta belki bir şapka; işte ne de güzel ve rahat bir sonbahar kadınısınız. : )

Eğer halen İstanbul Modern‘e yolunuz düşmediyse bir an önce gitmenizi şiddetle tavsiye ediyorum. 25 Ocak’ta sonlanacak olan Yüzyıllık Aşk sergisinin birçoğunuzun dikkatini çekeceğine eminim. Türkiye’de sinema adına gerçekleştirilen ilk araştırma sergisi olan Yüzyıllık AŞk, 100 yıllık Türkiye sinemasının hikayeleri arasında, tüm aktör / aktrist, bildiğiniz o güzel eski filmler arasında inanılmaz bir nostalji yaşatıyor. Kaçırmayınız!  Tabi ki en az 2 saat ayırmanızı öneriyorum. Çünkü görmeniz ve ilham almanız gereken farklı sergiler ve detaylarla meşgul olacaksınız. Bu sebeple en rahat spor ayakkabınızı giymenizi tavsiye ediyorum, sonra demedi demeyin! .)

Aaa bu arada yine yeni bir saç kesimi ile karşınızdayım. Beğendiğiniz değil mi? : ))

(Song of this post; God Help the Girl-Musician, Please Take Heed ) <3

It’s so true that I love Scandanivian style in any section of design as I love stripes! I can easily generalize it by  saying “any section” , but trust me anything they create in any part of design always gets my hearts and my admiration. In fashion business Stockholm based brand Acne is a real good example of what I am saying here. They influenced most of brands and also lifestyles since establishing so far  around the world. Has a really different and a big part in this business. And when I saw this maxi dress it would be so interesting if I didn’t fall for it.  :) I love it! Fabric quality and the asymetric cuts gives a really beautiful look and makes you feel comforty and cool inside. you can also wear it with it a long cozy cardi. Before autumn ends take out maxi dresses out of your wardrope. All you need is boots and a nice scarf also get the total look with a fedora hat; so you’r the one of the most beautiful and comfortable autumn woman! .)

If you are here in İstanbul you can visit İstanbul Modern museum. See different exhibitions but there is a bi one which is called  Yüzyıllık Aşk. It’s a great documentary exhibition about the 100 years of Turkish movie history. Very nostalgic, so imformative.

By the way, have a brand new haircut again. You like it, yeah? . ) 

17a 20a 13a 21 7a 10a 23 5a 6a 3a

Maxi Dress: ACNE  // Leather Jacket: Zara  // Bag: Topman  // Peace Ring: H&M  // Earings: Vintage

Photo Credit: Özlem Öztürk <3

LEAVE A COMMENT