Newsletter

the Clutch & Tartan

Hem pantolonumu hem de çantamı alalı uzunca bir zaman oldu aslında -4-5 ay kadar tahminimce, yine bir İstanbul Modern günümde, ki kendisini sıklıkla ziyaret etmeye çalışıyorum, ikisini de ilk kez bir araya getirdim. Hem müzeyi, hem restaurantını, hem bahçesini, havasını ayy yani herşeyini çok seviyorum. :) Daha evvel gördüğüm sergiler sürse de, her seferinde farklı algılamayı ve en önemlisi de farklı hissetmeyi seviyorum.

Bu tarz clutch çantaları sadece gece taşımak gibi bir alışkanlığımız var millet olarak, artık bu yargıyı kırmanın vakti geldi sanırım. Çok fazla günlük hissetmek istemiyorsanız kol çantası yerine el çantası yani clutch taşımayı deneyin. Günlük kullanımlar için daha büyük boyutlarını tercih edebilirsiniz. Yani “dosya clutch” diye adlandırılan ve bendeki bu model ve benzerlerini. Bu çantayı Contemporary Art sergiseinde almıştım. Ayrıca satıldığı yeri öğrendiğim zaman tekrar  yazacağım!

Kendi tasarımlarımı giymeyi seviyorum <3 Üzerimdeki trench ceket 3 küsür sene önce çalıştığım büyük bir marka için yapmış olduğum bir modeldi. Bu aralar tam da mevsimi. Tabi geceye devam edecekseniz yanınızda en azından bir şal bulundurmayı unutmayın . )

Both the trousers and the clutch, I’m wearing for the first time and it’s been a while since  bought them – as 4-5 months I guess- : ) I frequently  try to visit İstanbul Modern museum even though the exhibitions are still going through that I’ve seen before. But I love to see them differently and -most important- to feel differently. 

It’s a general habit to carry clutches as a night outfit but it’s time to break the rules girls; complete your daily outfits to make them look out of a proper daily look. You can prefer big size ones . ) Got this bag from İstanbul Contemporary Art exhibition. 

I love to wear my own designs <3 This trench jacket;  I designed it almost 3 years ago for a big big brand that I was working for. It’s time for trench coats and jacket but don’t forget to take a scarf if you’ll go on through night.  . ) 

Jacket: My Design / Jumper: Benetton /  Trouser: Koton / Bag: from İstanbul Contemporary Art Exhibition / Oxfords: Elle

LEAVE A COMMENT