Newsletter

Eksen On Fair

Radyo Eksen’in yeri bende bir başkadır. Eve adım atmam ile birlikte tüm gün n’aparsam yapayım uyuyana kadar, hatta bazen uyurken bile bir köşede öylece çalar durur. Peki festival düzenlerde eksik kalır mıyım? Elbette hayır. Hele ki günün sonunda Hives ve Undertones izlemek Carl Barat’ı şöyle bir ucundan görmek var ise.

Evde tembelleşirken aldığım “hadi kalk gidiyoruz!” telefonu ile sadece 20 dakikada kendisini metro istasyonunda bulmuş biri olarak kelimenin tam anlamıyla elime neyi geçirirsem giydim. Ve yine bir festival klasiği-m- olarak şort ve grup tişörtü ile karşınızdayım. Bu defa bu sene izleyeceğimi düşünüp kalp atışlarımı hızlandıran ama maalesef iptal olan Blur’e ait. Festival alanına adım atmamla beni bekleyen arkadaşıma doğru yürüdüğümde ikimizde de aynı şaşkın ifade arkası gelen bir kahkaha oldu; çünkü ikimizin üzerinde de aynı tişört vardı! “Sevdiklerim giyiyorsa sorun değil, hatta hoşuma gider” demesi akşamın keyfini çıkarmaya yetti . )

Radyo Eksen’in ve düzenlediği ayrıca desteklediği tüm festivallerin yıllarca sürmesini dilemek boynumuzun borcu. Dedim ya yeri başka, eski ve değerli.

The Hives performansı beklentisi yıllardır izlediğim konser kaytlarıyla oldukça yüksekteydi ve de hayal kırıklığına uğratmadılar. Kostümlerinden tutun sahne şovuna kadar beklediğime değecek kadar iyiydiler. Bir an Glastonbury’de izlediğimi düşünüyorum da; of! : )  Undertones yaşlarına ve enerjilerine hürmetle boyu eğdirirken Carl Barat‘ın dj setine bir türlü hakim olamayışı, bir şarkıdan diğer şarkıya geçerken kanalları karışırması azıcık şaşırttı sanki. Ama gene de ben Carl tarafından olduğum için laf söyletmiyorum! Libertines zamanında Pete ve Carl tarafı olarak ikiye ayrılmıştık hatırlarsanız. İşte ben Carl’ı hep çok sevdim : )

Suede‘e maalesef kalamadım ama birkaç sene önce Efes One Love festivalde izlediğim için içim rahat ayrıldım alandan.

Ve böylece yazın son festivalini de bitirmiş olduk. Sıradaki kış festivali gelsin lütfen! : )

I was in a one day festival of our local radio station Radyo Eksen. I’ve seen Undertones, The Hives, Carl Barat (Dj Set), Suede -well I couldn’t stay for Suede but I’d seen themon stage a couple of years ago, anyway. 

Again as a festival classic I wore a jean short with band tee. This time Blur! When I step on the festival area I saw the same tee on my close friend who we were hanging with in the festival! : ) Imagine! But it was ok for both side . )

The hives performance was absolutely amazing! Their costume and show totally rocks! Undertones was great even they are old man now : ) Carl Barat was a little shock as he had some problems about switching of one chanel to other one, I love him since The Libertines, I was not a fan of Pete but Carl : )

So the last festival of summer has been done. Some winter festival please? : )

Jean: LTB Jeans  / T-shirt: Topshop  / Jacket: Motto  / Bag: Zara  / Chain Necklace: H&M

LEAVE A COMMENT