Newsletter

#everydayislikesunday

4SLI

(Bu yazının şarkısı; Morrissey-Every Day Is Like Sunday)

Ömür boyu aramın hep bozuk olduğu pazar günü ile ilişkimizi tekrar gözden geçirdik ve sevimsizlikle geçen senelerimizi  sevgi ile doldurmaya karar verdik. :) Uzun zamandır en sevdiğim günlerden biri oldu da kendisi. Burada da sanırım en beğenerek yaptığım postlar hep pazar günlerine ait olanlardır. Eline geçen en rahat şeylerini giy, çok az makyaj -hatta bazen hiç gerek duyma- tak çantanı, ister şehri keşfe çık, ister bir kahveye davet et kendini ya da en sevdiklerini belki yepyeni tanıştığın sohbetin sevdiğin birini, hava da seni hasta etmeyecek kadar güzelse denize ulaşmasan bile bir parka git at tüm haftanın stresini. Ne yaparsan hap ama kendin için bir şey yap pazar günü! Pazartesinin stresi ile bir gününü daha kötü geçirme. Unutmamak gerek aslında; Pazar gününün sıkıntı ile hiç ilişkisi yok, onu dert yapan sensin. Yani bu defa sorun onda değil sende! :)

Ben hayatta pek fazla şeye üşenmeyen biri olduğumdan yorgun olmama rağmen attım kendini Moda sahiline, önce mis gibi bir kahvaltı şart tabi, ah bir de en canikosundan bir eşlikçi lazım. Sonrası bol muhabbet, kahkaha, rahatlama ve yeni haftaya pozitif bir başlangıç. Mutluluğu ne yazık ki hep çok derinlerde arıyoruz, ya da hep maddiyata bağlayıp kaygılarda kayboluyoruz. Ama yapacağın bir yürüyüşten, paylaştığın  iki kelam muhabbetten keyif aldığın andan hiçbir şeyin büyütülecek meseleler olmadığını anlıyorsun aslında. Hani hep dalga geçiyoruz  “güç içimizde” diye  ne kadar doğru olduğunu anlaman için biraz kendini  dinlemenin tavsiye ediyorum.

Çantamı ve  paltomu soranlar olmuştu; çantamı Topman  -alışverişini sadece kadın markalarıyla kısıtlamamalısın :)- Adidas kabanım ise tam 10 senelik! Kendisi için 10. yıl partisi yapmak istiyorum nasıl? :p   Adidas Superstar’ın kamuflaj serisi ise ayrıca kalp atışlarımı hızlandırdı. Yıllarca kırmızı-beyaz modelini giyen biri olarak alışkanlığımın dışına çıkmak hiçte zor olmadı. :)

Beni pazarı, kendisi ve yaşamımız hakkındaki hissiyatlarım böyleydi. Sen de Pazar günü çık evinden ve hep söylüyorum; KENDİN İÇİN GÜZEL BİRŞEY YAP!

X

(Song of this post Morrissey-Every Day Is Like Sunday)

I used to be not a fan of Sundays as the half of the world, but lately it’s been one of my fav day. I can even say that my fav post here on my blog are the ones I wrote about Sundays. We decided to love each other more :) Get your cozy ones one, put a little make up even sometimes none. You can explore the city, or buy a coffee for yourself or with your loved ones. Do something to make you happy and get yourself ready for the new week. I guess we should remember that Sunday has nothing to do with your thoughts about it, it’s about you.  You can be happy if you want. Just taste the small happiness once like walking on the seaside or at park, or like chatting friends or with someone you just met… so it’s easy to be happy. But  always think that it’s not and keep on  associating happiness with money. I know it’s so common and funny to say “power is inside of us” but it is. I highly recommend  you to listen to yourself to understand that.

I did  pull out myself from home even I was exhausted but needed a good day! It was fun to be near the seaside. Some of you asked me about my bag and coat. Bags from Topman and Adidas Originals coat is 10 years old now. Planning for a 10th anniversary haha :p Also loved the  camouflage series of Adidas Superstar even I used red-white  model for years and years it was so easy to love them anyway. :)

Well it was my sunday and thoughts about life. Go out and  explore this Sunday. I am keeping on saying; DO SOMETHING GOOD FOR YOURSELF!

X

 

 

6A 10a 8A 5A 9A 7A 1a 3A 2A

LEAVE A COMMENT