Newsletter

Wishlist: MAC Lipstick by Azealia Banks

mac1

Azealia Banks’e hayranlığım MAC  ile işbirliğinin ürünü olan bu ruj ile göğe yükseldi! Bu sezon hatta soğuk kara kış günleri için seni istiyorum!

Hem de çek jeanini ve beyaz melanj basic tişörtünü, altına da beyaz bir oxford hatta Keds belki de, malum havalar serinledi ince deri montunu da öylece omzuna at ve işte gündüz için sade ama cool bir tarz sahibi oldun! Ah ama saçlar uzun ise mutlaka toplansın, gözler de de sadece kirpikler biraz dolgunlaşsın; yetti bile!

Gece ise; deri bir şort veya skinny pantalon ve altına da siyah sitilettoların, aynen beyaz melanj tişörtünü bu defa güpür ekru bir hırka ile kombinleyebilirsin. Sonuç: COOL  Kadın! . ))

My love for Azealia Banks has been overrised by this lipstick which she did for her corparation with MAC. I want you for cold winter days! 

So how  to combine: You can wear  your blue jean with white melange square shape loose tee  and with oxfords or even Keds shoes, plus you can have your leather jacket but on your shoulders; as it’s getting more chilly everyday. So you have really cool look now for daytime! But if you got long hair please tie them up and only use mascara as eye makeup.

Also at night; you can have it wit your leather jean or short with same tee and nice black stilettos. As a cardi you can have guipure lace ecru cardı this time. So the result is ; you are too COOL! 

 

LEAVE A COMMENT