Newsletter

Hat It Up!

7

(Bu yazının şarkısı; Rhye-The Fall)

N’pıyoruz? Kafamıza şapkadan başka birşey takmıyoruz : )) Sonbahar, şapkaların kendi krallıkalrını ilan ettikleri mevsim ve bence kahverengi tonlarıyla birbirlerine çok yakışıyorlar. Bu şapkayı pazar günleri Bomonti’de kurulan Antika Pazarı’ndan almıştım. İçindeki etiketten anladığım kadarıyla kendisi buraya taa Almanya’dan gelmiş. 2. el ürünlere karşı yaklaşımınız nasıl bilemem ama ben hatırası olan herşeyi ayrı bir seviyorum. Temizlendiği sürece de kullanamakta bence hiçbir sıkıntı yok. Birçoğunuz ikinci el kıyafetler söz konusu olduğunda biraz duraksıyorsunuz. “Ama nasıl kullanıyorsun başkasının kullandığı şeyi?”  sorusu ile sık karşılaştığım için bu açıklamayı yapıp, bu konuyada sonsuz bir açıklık getiriyorum. : )   Ayrıca çantamı da seneler evvel Cambridge’deki yine bir ikinci el dükkanından almıştım. :)

Kahverengi mont benim bir parakende markası için tasarlamş olduğum, modern ve geçiş mevsimlerinde rahatlıkla kullanılabilecek bir mont. Tabi ki rengi ve yaka detayı defalarca yinelememe rağmen baştan aşağı yanlış gelmiş olsa da, neyse ki arada bir giyelebilecek kadar güzel birşey çıkarmışlar sevgili Çin’li arkadaşlarımız ortaya. :) Diyelim ki haftasonu yürüyüşlerini yemek ya da bir kahve içmeye  bağlayacaksınız, o zaman rahat olun, kombin şöyle; boyfriend jean, basic bir tişört, ince bir mont ve şapkanızı buluşturun, hazırsınız. .)

(Song of this post; Rhye-The Fall)

Autumn is the kingdom season of the hats! And to me they go so good together with shades of brown. I got this hat from a vintage bazaar and I guess it’s from Germany. I don’t know what you think about second hand clothes but I love anything different from all others which has a memory.  Also I got this bag from a seconf hand store in Cambridge, England.

This bomber is my design for a Turkish retailer brand. It needed to be in a khaki and collar detail should have been a bit different. But it was made in China. You can’t control it from overseas that much, unfortunately. :) And for the weekend hangouts gonna end with dinner or meeting up for  a coffee with a friend you can easily match these together; boyfriend jean, basic tee, bomber and a hat. Here you go. :) 

3a 2a 4 1 6 5

Jean:Bık Bok // Tee: Scotch&Soda // Bomber: My Design // Hat: Vintage // Bag: Burberry (Vintage) // Oxfords: Elle Shoes 

Photo Credits: Özlem Öztürk <3

LEAVE A COMMENT