Newsletter

(I need a) Time Machine #2

**

(Bu yazının şarkısı; Dee Edwards-Why Can’t There Be Love  )

Zaman makinesi serisine devam. Geçen haftanın son iş gününde Kadıköy’de sanki mekana uygun giyinişim gibi olan Polka adlı cafede öğle yemeği molası verdim. Yeni yerler keşfetmek güzel. Her keşifte insanın kendini de biraz keşfettiğine inanıyorum. Bu bir mekan olabilir ya da bir şehir belki ufacık bir detay… Her ne ise seni daha iyi bir sen yapmak için keşfedilmeyi bekliyor, biliyorum :)

Yıllar evvel hayatmın en güzel zamanları olarak adlandırabileceğim bir dönemi İngiltere’de geçirmiştim. Daha uzun soluklu olabileceğini düşündüğüm bu yolculuk kaderin ördüğü ağlara takılarak planlanandan çok daha evvel sona ermişti. (Sanırım bu da sevgili evrenin bana “plansız yaşa” deme yollarından biriydi :) ) Dolabımda ve kitaplığımda halen o güzel günlerden kalma şeyleri görmek beni mutlu eder. Dolabımdaki o dönemin kıyafet ve aksesuarları genelde vintage butiklerden alınmıştır. Üzerimdeki trenchcoat, atkı, ve çanta gibi mesela. Şapkam Feriköy Antika Pazarın’dan; gözlüğüm ise üniversite yıllarından kalma Ankara’dan bir ikinci el dükkandan. İkinci el konusunda hassas olanlarınız var aranızda biliyorum. Titizlik konusuna bir yorumda bulunamam fakat yaşanmışlığı olan şeyleri yaşatmaya devam etmeyi seviyorum. Eski ve yeniyi bir araya getirmek güzel bir duygudur. : )

X

( Song of the post;  Dee Edwards-Why Can’t There Be Love )

Continue to the series of time machine. Last week on Friday I gave a lunch break at a cafe in Kadıköy named Polka and it was like I dressed up especially for that place. It’s so good to explore new places. I believe that a person is also exploring her/hisself a bit more by every new discovering. It can be a place or a city maybe a little detail about something else…  Whatever it is, it’s waiting for you to discover to make you a better you. :) 

I had spent one my best part of my life in Uk years ago. It supposed to last longer than it happened but plans never work -as I started to learn that time-. Still have some stuff in my wardrobe and bookshelf from that days and seeing them really make me so happy.  Things in my wardrobe mostly bought from vintage stores.  As my trenchcoat, scarf and bag in this outfit. Both hat and glasses from vintage stores in Turkey. I know some of you are so sensitive about vintage clothing so far away from that, ı have no comment about it. But nothing happened to me in years and I really love pieces has a life before me and has a lot of story.  Such a good feeling it is to bring together the old and the new. :)

2a 4 12 16 10 8 5 7 13

 

Jumper: Hakan Yıldrım for Koton  //  Jean: Topshop  // Boots: Benetton  //  Trenchcoat&Scarf: Vintage (Cambridge) //  Bag: Vintage Burberry (Cambridge)  // Glasses: Vintage (Ankara)  //  Hat: Vintage (Berlin)

LEAVE A COMMENT