Newsletter

Kar yağacak ise mekan belli; Maçka Parkı!

Flulaştırmak lazım hayatı biraz… Beyaz kadar da net olmalı ama…

 

Maçka Parkı kar yağacak haberini alır almaz yaptığım ilk plandı. Ama ilk seferini İzmir de güllükgülistanlık havada fink atarken kaçırdım. ikinci yağışta ise plan gerçekleşene kadar karlar eridi :(  Ama yine de Cumartesi yürüyüşü kaçınılmazdı. Bir de yanına aldıysan en az senin kadar her şartta koşulda ‘yürüyelim! ‘ diyen bir arkadaşın, yürüyüşün de keyfi çıkar, sonrasında kahvenin de ve ardından gelen poşetlerce alışverişin de :)

When I heard that it’s gonna snow the plan was ready: take a walk in Maçka Park. The first time of the snowing I was in İzmir ( where it is mostly sunny) so I missed it. Then the second time which snowed on Friday – till saturday all the snow has gone  : (  And if you got a friend who an take a walk with you in any condition, walking then having a coffee and bags and bags shopping would be sooo joyful.

Maçka Parkının en sevilesi şeyi de Teleferik. Bu defa kullanmadım ama tavsiye ediyorum, Uludağ’a gidemezseniz, karlar erimeden binerseniz ve yukarıdan fotoğraf çekerseniz  ‘Geçen hafta ben Uludağ’da iken’ adlı bir facebook albümü açabilirsiniz :)

The most beautiful thing in this park is the teleferic. I didn’t use this time, but highly recomended. If can’t go to mountain you can take the pictures here and create an album as ‘ When I was in the mountain last week :)

!!!

Artık parktaki herhangi bir tehlike anında ne yapacağınızı biliyorsunuz :)

Now you know what to do in case of emergency :)

 

LEAVE A COMMENT