Newsletter

Kaş is Always a Good Idea

deneme

 

“Türkiye’de başka güzel yerler de var Elifcim, hatta vizesiz gidebileceğin yerler de var” diyen tanıdık/tanımadık birçok kişiye verdiğim tek bir cevap var; “Ama ben orada çok mutluyum.” Birçok konuda istikrarlı ve sabit hareket eden bir insan hiç mi hiç olmadım (evet ben bir ikizler burcuyum ^.^ ). Aynı şeyi bir düzen haline getirip, yinelemekten keyif aldığım ve değiştirmeyi -şimdiye kadar- hiç düşünmediğim tek şey, en ufak fırsatları bile Kaş’a gitmekle değerlendirmek oldu. Böyle bir küçücük ufacık içi dolu bir dolu güzellik olan bir kasabacık işte .) <3

Bir haftalık zamanda yine birçok keşfim ve tanıdığım güzel insanlar oldu pek tabi. Bunların içerisinden size bahsetmek istediğim mekanlardan birincisi ise ‘Taşbahçe‘. Mayıs ayında keşfettiğim, muhteşem kahvaltısı ile ünlü bu cennet bahçesinden A Great Escape To Kaş yazımda bahsetmiştim. Şimdi biraz görsel ile canınızı çektireyim de gittiğiniz de  ziyaretiniz kaçınılmaz olsun, kahvaltı kültürünüze bir yenisini de ekleyin . ) Burada çıplak ayak olmanız şart böyle oooh çimlere basa basa, soğuk soğuk soğuk (oof kendi kendimin canını çektirdim : ( )! Herşey taze, işletenler ve onlara yardım edenler güzleryüzlü, sohbete açık, zamanlarını çalabiliyorsunuz : ) Duvarlara yerleştirilen çaydanlıklar tam instagramlık (hehe sizi de unutmadım instafanlar); bu kadar değil elbette, ooo çekim için ayrı vakit ayırmalısınız : ) İlk girişte “Nerede burası ayol?” diyeceksiniz fakat o saniye de güzelim bahçeye çıkan merdivenleri görpü süzülüvereceksiniz. İsterseniz bir kahveye uğrayıp, koltuğa uzanıp kitabınızı okuyun, siz bilirsiniz, fakat benim gibi kahvaltıkolikseniz mutluluğu doğru yerde bulabileceksiniz. Yupi! ^.^  Instagram‘ı tıklayarak kahvaltının fotoğrafını görebilirsiniz.

Dipnot: Güneşi batırmak için DejaVu’ya uğrayıp benim hatrıma buzzz gibi birşeyler içmenizi istiyorum. En alttaki görsel tam o da o saatlere ait .)

Taşbahçe: Meydandaki Atatürk heykelini arkanıza alıp yürüdüğünüzde, az ileride  solda ünlü balık restaurantı Mercan Restaurant’ı göreceksiniz. İşte onun tam karşınızda (yani sağınızda) o küçük aralıktan girdiğinizde hemen karşınızda beliriverecek güzel bahçe. 

Last week I was off to Kaş -again! And there some people who were trying to change my mind saying that “There are other nicest places like that dear, or there are some countries which doesn’t ask for a visa.” but every time I hear that I always say the same thing; “But I feel really happy there.”  I am not a “routine” person, never like to do anything in same line but except going Kaş in every single long or short term moments : ) It’s a beautiful small village. <3

In a week time I met really nice people and discovered some new nice places again -it’s so surprising how I discover new stuff in this small town every single time- . One of them I’m gonna tell you about now. Well actually I told you about it in my A Great Escape To Kaş post, but now here I’m with the pictures so can easily fancy to go! ^.^  Taşbahçe  is well known with it’s rich breakfast. Everything you eat is really fresh. Here you see it on instagram. The decoration makes you feel you’r in (kinda) heaven and having breakfast there. Aaand you can have many instagram photos ( this detail is for you instafans). But there is only one rule -which I made it- you have to be barefoot, so you can relax on chilly grass! . ) People who are running the places and the others wh are helping them are really gracious and talkative -which is a really important detail for me to make me go any places again again. If you are a breakfast fun like me or wondering about the “Turkish breakfast” so it’s a really right place to make you happy. ^.^

Ps: In sunset please go to DejaVu and order a really really cold drink and have it for me. You’ll enjoy. The last photo was taken from there in sunset time. . ) 

Taşbahçe: When you turn your back to the scuplture of atarük şn the center, walk straight till you see Mercan Restaurant on your right, Taşbahçe it’s just in opposite -in your right-, you go in that small gap, you’ll see the white stairs which s taking you to the beautiful green garden. 

LEAVE A COMMENT