Newsletter

Pazar|Moda… Kadıköy…Arkaoda…Simit…Çay…Kitaplar ve Yann Tiersen

Sabah gözümü açtım, klasik tek göz açık tabi halen diğeri uyanmaya direniyor. ‘ Yahu bugün Pazar çabuk uyanma ki hemencik bitmesin!‘ diyor. Fakat diğeri -ki genellikle bu sağ gözüm oluyor, o çok uyanık- ‘ E ama gün bitecek öyle ya da böyle’ diyor. Perdeyi aralayınca bir de ne görsün;Güneş! YİHU!

Kalkmam hazırlanmam ve çıkmam  biraz vakit aldı. eh ev halleri, malum… Minibüse atla Kadıköy‘ e in saat yine oldu  14:00 tabi. Ama yok kafaya dünden koymuşum bir kere, bugün Moda sahilde  küçücük bardaklarda soğuktan çabucak soğuyan o çay içilecek, yanında da simitçi amcanın hep ‘Geeeel sıcaak sıcaaak bunlar el yakıyooooor!‘ diye çığırıp ama herzaman buz gibi olan o simit alınacak. :) Yanında da kitaplar.-bakın ‘lar’ diyorum çünkü hep 2 adet birden okuyorum, o da en az.-  Bir de haftalık yapılacaklar listesini hazırlamak için ajandam ve 2 adet kalemim tabi. Kalemlerden biri kalın uçlu olmalı gözüme gözüme girsin aldığım notlar ki korkayım da tembellik yapıp caymayayım diye. :)

Lakin bakın burada simitim bitmiş. Enkazı ortada dağılmış susamlar. Soğuktun ama güzeldin be! 1. kitabımı bitirmişim. Yapılacaklar listemi de hazırlamışım ooh, öyle hafifledim ki eve uçarak gideceğim sanki. Lakin bu rüzgarda zayıf bedenim ile uçabilirdim hani…  Kulağımda da müzik elbet. Onsuz olur mu hiç! Yann Tiersen çalıyor kitabıma daha da bağlıyor beni.

 

Benim gibi ağustos ayında bile triko hırkasını çantasından bir gün bile ayırmayacak kadar üşüyen biri için, böyle soğuk bir günde çok bile zaman geçirdim açıkhavada. Artık Arkaoda vakti. Seri adımlar ile yürümek için Adele eşlik etti bu defa bana. Normalde Two Door Cinema Club veya Foals ile yürürüm hatta dans ede ede, ama Pazar günü azıcıkta olsun ağırlığını korusun istedim :)

Arkaoda Kadıköy denince galiba uğradığım tek mekan. ilk tanıştığımda üniversiteli körpecik bir genç kız idim. Büyüdü serpildim… :p (kahkahalar!) Ama arkaoda  hep aynı. hep keyifli, hep ağırbaşlı, bana verdiği hissiyat hep aynı; gizemli.

Çok üşüdüm tabi ‘Sıcak birşeyler lütfen’ dedim. Kahve fanatiği olmadığımdan böyle durumlardaki kaçış noktam olan sıcak çikolataya sığındım gene.  Sıcacık içeceğim gelmeden, güzel saçlı güzel bakışlı sıcacık gülüşlü arkadaşım geldi. O içimi ısıtmıştı zaten ama yine de çikolatayı geri göndermedim tabi. :) - Sevdim bu arada şiddetle tavsiye ediyorum Arkaoda’ya gidin bir pazar ve sıcak çikolata için!-  Konuşacak şey çok, pek de ayrı kalmışız… Ama vakit az… Bizleri bekleyen başka mekan ve kişiler var… Şöyle bir özet geçip herşeyin üzerinden bırakıyoruz gizemini hep koruyan bu mekanı…

Ama pazar bitti mi? Hayır! Benim devam etmem gereken kitaplarım var. Bir de çok afedersiniz Tortellini ziyafeti çekmeyi planlıyorum.  (Çok özür dilerim… canınız çekmesin lütfen :/ )

Pazartesi olmasın diye uyumaya direnmek hastagli twitimle Twiter’ da olacağım yine bu gece 11 sularında. Bendenseniz sizi de beklerim :)   (Gülüşmeler,gülüşmeler, gülüşmeler…)

X

Pazar Şarkısı için buyrun tumblr’e:

http://elifabeth.tumblr.com/post/16298080432/sunday-song-nice-while-reading-you-book-on-the

LEAVE A COMMENT