Newsletter

Rock’n Coke 2’nd day / Rock’n Coke gün 2

evening outfit-seems like I'm exhausted

 

Sonunda bu paylaşımı yapabiliyorum :) Ama haftaiçi benim için ölü günler diyebiliriz. neredeyse çalışmaktan başka birşey yapamıyorum.

Neyse…

2. günümüz Black lips, Fm Belfast,(tatlı arkadaşlar ve cool ikili) Dancing Birds Feel The Beat, Friendly Fires, Skunk Anansie, Travis  and Moby’ nin günüydü.

Fm Belfast‘ın performansına ve bu gruba aşık oldum!Lütfen dinleyin ve izleyin yoksa çok şey kaçıracaksınız!

Konser fotoğrafları yayınlayamadığım için üzgünüm ama çok erken saatlerde kameramın şarjı bittiği için çekim yapamadım. :/

Alanda  birçok markanın da standı vardı.Kimisi reklam amaçlı oradayken birçoğu satış da yapmaktaydı. Bunlardan ikisi  http://www.bywonderland.com/ ve https://www.facebook.com/PickMeDesign dı. Onları Bebek Festivali yazıdan hatırlayacaksınız. Yine söylüyorum, çok iyi işler yapıyorlar bakmadan geçmeyeceksiniz elbette :) Ve bir de üstüne çok samimi ve tatlı insanlar eh bu da satışı daha karlı kılıyor, öyle değil mi? :)

Ayrıca alanda insan hakları içinde imza verdim bir de el izimi bıraktım :) Böyle şeyler yapmak gerek. hayatın merkezi sadece eğlenmek değil ne de olsa…

görmüş olduğunuz üzere ikinci gün de kıyafetimde ki tek büyük değişiklik Topshop şortum. bu de pembe ile devam ettim :)

Ama – en sonunda!- duş alınmasının ardından H&M ‘den yeni aldığım ve daha şimdiden favorim olan  Beastie Boys tişörtümü geçirdim üzerime- burada bu tişört H&M erkek bölümünden :) Orada da gözüm kalmış!

Üzülerek söylüyorum ki festivallerimizi de bitirdik. Ama ben Eylül’de bir Rock’n Coke daha istiyorum. Lütfe alabilir miyim acaba? :)

 

Finally I am able to post this :) sorry.. but my weekdays are tthe dead days for me. Can’t do even nothing then working…

Anyway..

Second day of the festival was the day of the; Black lips, Fm Belfast,(lovely friends-cool duo) Dancing Birds Feel The Beat, Friendly Fires, Skunk Anansie, Travis  and Moby.

I fall in love with the Fm Belfast! Excellent performance!Please listen and watch them or you’ll miss so many things! they are gorgeous!

Sorry fot not sharing any gig photos. but my camera had run out off battery so have no picture.. :/

There were so may brand had their own place. Some were only dor advertisemnet but some were effecting sale. As http://www.bywonderland.com/ and https://www.facebook.com/PickMeDesign . you can remember these guys rm my Bebek Festival post. Please check the websites out. The are doing great jobs! and very nice people,indeed which this makes the selling more profitable, yeah :)

I signed for human rights. ıt was fun. Hope they had so many people attention. We need to do that kind of stuff. Having fun it’s not the heart of the life.

And my outfit. As you can see morning, one big difference and it’s the Topshop short, That time I did go with the pink :)

But after we had shower (finally) put my brand new Beastie Boys tee form H&M- has been my fav. already – and by the way that is form h&m men- :)

So , sadly saying that festivals are over. But I want a one more rock’n coke for september, please may I ? : )

 

let’s get coloured for human rights!

 

 

we trust in gay rights!

LEAVE A COMMENT