Newsletter

S P R I N G it is!

**

(Bu yazının şarkısı; Crystal Fighters-Love Natural)

“Ha geldi ha gelecek”, “hah işte artık geldi”, “tamam tamam bugünden sonra hep böyle günlük güneşlik”… Böyle diye diye Mayıs’a kadar geldik. Kiminin sevdiceği benim ise asıl sevdam yaz aylarından önceki tatlı flörtüm bahar havaları kendini neden bu kadar naza çekti bilemem ama bu defa neşesine, renklerine, kokusuna çok hasret bıraktı yahu! Çarşamba sabahı pırıl pırıl havayı görmemle içimde birşeyler oldu sanki. Ciddiyim. Karıştım renklere, çiçeklere, çizgilere. Miss gibi bir hava, İTÜ bahar şenklerindeyim zaten, çevreme bakıyorum herkes ne kafar genç. 18-24 yaş aram gözlerimin önünden gelip geçiyor, bazen tam önümde durup dans ediyor, bazen kalabalık arkadaş gruplarının arasında kahkaha atıyor, bazen de en gençlik aşkıyla sevdiği yakışıklının yanağına bir öpücük kondurup, başını omzuna yaslıyor ve ikisi de gülümsüyor. Şimdi bu kadar gençlik enerjisinin içinde ben nasıl renklenmiyeyim ki! : )
Desenleri, renkleri karıştırmaktan korkma. Biraz ürkütücü, farkındayım, sonuçta rüküş olmak an meselesi : ) Hoş neden korkar ki bir insan rüküş olmaktan. (Tabi bazı kurallar çerçevesinde :) )  Sen öyle iyi hissediyorsan öyle güzelsin demek. Renklerde ve desenlerde kaybolmanın bir kural kitapçığı yok. Önce hisset, ruhuna da yansıt o çeşitliliği, neşeyi, sonra hisset, renklerinin tonları neşene ruhuna uyum sağlasın, desenlerin geçişleri batmasın göze; baksana aynaya bir daha seviyor musun kendini? Derim ya hep; bence en çok kendini sev, kendinle eğlen, öyle işte. Hayat kısa. Tak takıştır, sür sürüştür. Ve lütfen GÜLÜMSE! .)

öptüm.

(Song of this post; Crystal Fighters-Love Natural)

It’s been a looooong time since we’ve been waiting for spring to come. And finally in May mother nature gives us some mercy and send her sun over here. Really really thirsty for her colours, cheer, smell! And finally when I saw the shiny weather I couldn’t help myself and mixed the colours and patterns all together. I was in İstanbul Technical University spring fest for 2 days and it was weird and emotional to see my era between 18-24 age. She is walking by, sometimes standing there and dancing, sometimes she’s laughing so deeply with her friends, and sometimes she gives her boy a smooth kiss on the cheek and put her head on his shoulder… Yes spring came with all it’s emotion and happiness to my world. :) How come I can keep myself away from the colours while I’v surrounded by all the youth energy and cheer!

So please don’t be afraid of mixing colours to patterns. I know it’s not that easy and so possible to look ridiculous.-It’s another story that why a person is so scared to look ridiculous anyway, who cares.- If you feel it, so it’s ok that you’re beautiful like this way on that day. Of course there are some borders but there is no how to book of mixing colours to patterns, anyway. First feel it, feel the cheer, happiness and those colours in your soul, match the colours with your soul, be your outfit! Then be sure that colours and patterns are matchy in shades and tints together so look at the mirror and give a big smile and love yourself. Always keep saying it; more love yourself, more have fun with yourself. Life is short. Get dress how you like, mix it, put everything on, feel good. And please SMILE! :)

X

 

2a 11a 10a 7a 8a 6a 3a 4a

Jacket/Ceket: ADL  //  Bşpuse/Blüz: Codentry  // Pant/Pantolon: Sass&Bide  //  Headscarf / Saç eşarbı:Handmade from local bazaar /El yapımı Urla pazarı  //  Sneakers: Adidas  // Sunnies/Güneş gözlüğü: Koton  //  Bag/Çanta: No name

LEAVE A COMMENT