Newsletter

Sheepskin Duffle Coat & Adidas Snow boots saved my life!

Karlı havaya pek alışık olmadığımız aşikar. Ama sanırım %90′ımız en azından cam arkasından kar manzarasını ya da yağışını izlemeyi sever, öyle değil mi? Ben de çok keyfini sürebilenlerden değilim ne yazık ki… İki adım attım evimden dışarı, hastalık sebebiyle hastane yollarına düştüğümüzde  2-3  hemen şipşakladık işte. sheepskin duffle paltom şu ara sahip olduğum için en fazla şükrettiğim şey. Ah, çok pardon, Adidas kar botlarımın da hakkını yememek gerek. Lakin sayesinde düz yolda kayan ben hiiiiç düşmedim, yehu!

Yarın tekrar ‘adı konulamayan süper yeni virüsüm’ için doktor yollarına düşeceğim.  Olur da bu yazıdan sonra düşersem, yazarım :)

Yeah, it’s heavily snowing here in İstanbul! It’s obvious that we are not used to that weather. But I guess at least 90% of us like to watch while it’s snowing, from the other side of the window, right?  And unfortunately I’m not  from that group of people who has the fun of the snow… Today ı had to walked out of my house as ı had to go to hospital and while walking through there took 2-3 photographs. My sheepskin duffle coat is the one thing which I’m so pleased to have nowadays. Oh sorry, and my Adidas snow boots, thanks for them that me; who can slide on a usual sunny day, haven’t slide yet, yay! :)

Tomorrow, again I’m gonna see the doctor for my ‘ brand new hasn’t named yet virus’.   If I fall down after tha post, I’ll let you know here. :)

Sheepskin Duffle Coat: Miss Selfridge //  Kar Botu- Snow Boots: Adidas

buralar eskiden pastanenin bahçesi idi :p / ıt used be a cafe's garden before :p

 

odamdan bahçe manzaraları / /garden view from my room's window

iyi geceleeer // night night!

LEAVE A COMMENT