Newsletter

Heavy To Wear

Bazı kıyafetler vardır, giyilmesi gerçek bir cesaret gerektirir. Cesaret için ise illaki ağır bi dekoltesi olması gerekmez; mesela yaklaşık 3 sene önce ” Bunun kalıbı nasıl çıkarılmıştır acaba?  Vay anasını!” gibi şaşkınlık ifadesi ile satın aldığım full daire bol parçalı etek gibi. Öyle ki “Bugün vücudun bir değişik gözüküyor” yorumunu yapan arkadaşımı şu cümlem ile aydınlattım: ” Etekten olmasın o!” Bu etekle fazlaca Türk kadını olduğumu düşünüyorum. Muhterem vücudumuzun alt bölümünü olduğunda büyük göstermesinin yanı sıra, olanca ağırlığı ile kendisini aşağıya çekip  hayat şartlarını zor hale getirmesi de cabası. Ama çok seviyorum. Zaten zor olan herşeyi sevmek benim göbek adım! ( gülüyor).

Bu tarz ya da daha klasik çan silüetinde olan ve boyu diz hizasındaki eteklerinizi denim gömlek ve yumuşak deri bir kemeri bağlayarak kullanmanızı tavsiye ediyorum. Triko bir hırka ise herzaman romantik bir hava katacaktır.

Ah, bu arada saçlarımın değiştiğini farketmişsinizdir. Biz çok beğendik,mutluyuz; peki ya siz? (yine gülüyor)

There are some garments which needs some courage to wear. Needs courage doesn’t mean that it has to have low-neck or to be too short; for example like skirt which I bought 3 years ago and make me think about at first sight like “How they did the pattern? Wow!” as it is full asymmetric layered. A firend commented like ” Your body looks like really different today, I couldn’t understand” and I was there to make everything clear by saying “Is it because of the skirt, huh?!”  It’s heavy though and make pull down itself through the daytime and makes life a lot harder but I really love it! As I love everything if it is really difficult; this is my second name! (laughing). 

You can combine that kind of skirts or more softer A line silhouttes knee lenght ones with denim shirt and soft leather belt that you can tie itself. If you complete the look with tricot cardi you’ll get a romantic look.

Oh, by the way you must ‘ve been realized that I have a new hair cut. I love it and happy though; so what you think? (again laughing) 

Skirt: Twist  / Denim Shirt: Bershka  /  Cardi: Vintage from Mum  /  Bag: Mango  /  Wedge Boots & Belt: H&M 

Photos: Gürol Yılmaz

LEAVE A COMMENT