Newsletter

Tips for Knee-Highs and Tunics

B

Tunik kazağı ve diz üstü çorap hakkında ” nasıl giyileceğine”  dair birkaç soru sorulmuştu. Ben de şöyle bir göstermek istedim. : ) Şimdi dizüstü çorap hakkında ki en büyük çekince “fazla seksi ve basit” görünmek olduğunu gördüm; endişeler hep bu yönde ilerliyor nedense. Dizüstü çorap dediğimiz şeyi “ne ile” giydiğinize göre değişiyor. Mesela mini bir etek ile file çorap giydiniz bir de üzerine bu güzelim çorapları çektiniz; ne oldu? Vamp oldunuz. Olmayın. Yapmayın öyle şeyler. İstediğiniz kadar kısa bir elbise, etek ya da şort (ben denim şort ile giymeyi de çok severim mesela) ile giyin. Tişört ve triko hırka gibi daha gündelik kıyafetlerle bütünleştirin, korkmayın, çekin çorapları! Tabi yine bandaj bir elbise ile giyerseniz mesela; ımmmm, en azından gündüz değil gece giymeyi tercih edin. : )

Gelelim “tunik” mevzusuna. Arada kalmış şeyleri hiç sevmem. Mesela “lila” rengi gibi. Iyy! Neyse bu başka bir konu… Tunik dediğimiz şey çokta tercih ettiğim bir kıyafet değildir. Elbise ile tişört arasında sıkışmış kalmış. Ayılıp bayılmazsam da almam. Alırsam da tayt ile giymem. Şimdi diyorlar ki  “Ay tunik kazakları tayt ile giymekten sıkıldık, ama çorap ile giymeye de cesaret edemiyoruz.” Ediniz! Ama şöyle ki; eğer ki kalça bölümünüz geniş ya da fazlaca yuvarlak ise dikkat ediniz. Mesela ben adıma benzediğimden; dümdüz bir çizgi, biraz rahatım tabi bu konularda belki ama gene de uzunca bir hırka ile giymeyi tercih ediyorum. Bu konuda verebileceğim en işe yarar öneri, tunik kazaklarınızı çorap ile giydiğinizde, ondan daha uzun ve bol bir hırka ile kombin etmeniz olacaktır. Düz bir ayakkabı hatta sneakers tercih etmeniz daha uygun olabilir. Ama uzun hırka ile kombinlediğiniz takdirde, KESİNLİKLE  klasik olmayan bir topukluyla, hatta mümkünse dolgu topuk bot giymeniz sizi daha günlük bir havaya sokacağından, gün içinde rahatsız hissedeceğinizi düşünmüyorum.

Güneşli havanın aksine o kadar kat kat giyinmişim ki aylardır ilk defa 1 dk bile üşümedim; zaten hep böyle olur değil mi? : )

I got some questions about “how to wear knee high socks and tunics?” so ı want to show you. : ) Now, as far as I’ve seen the biggest problem about knee-highs is “the fear of to look sexy and cheap”. Actually it depends what you wear it with. For example if you wear them with mini skirt and fishnet stocking; you’ll end up looking so vamp. So, don’t. Please, no! You can have them with no matter how short your dress skirt or short is( I prefer and wear them with denim shorts btw ), just try to combine with cardigans and tees to have more casual look. No fear, put them on! But if you have them with bandage dresses, try to wear them at night. : )

So, tunics. I don’t like anything that caught in the middle. Like “lilac”… yeak! Anyway, this is a different story… I don’t like to wear tunics. Is like caught in the middle of dress an tees. I don’t buy if I don’t fall in love with and if  I do buy I woulnd’t wear it with leggins, never!  Now they say that ” We had enough to wear tunics with leggings, but can’t dare to wear them with tights.”  Dare!  But like that way; for eample if you have  big hip be careful. But me I ‘m like a line myself, I might be a bit lucky about that, but you can cover it with long, cardigans as I do, also. This will be the more usefeul suggestion. Chose flat shoes, sneakers maybe. But when you wear it with long cardigans and with wedge boot ( if you want to wear high heels) beacuse it’ll be more casual, you’ll be in comfort through the day. 

The sun was uber-shining today and please look how layered I am! It always has to happen like that, yeah? : ) 

Sheepskin coat: Miss  Selfridge  //  Tunic: Zara  //   //  Cardigan: Koton //  Knee-high socks: LTB  //   Bag: Forever New  //  Wedge Boots: H&M  

LEAVE A COMMENT