Newsletter

White In Black

En hızlı ve kolay yakaladığın “tatmin edici” görünüm ne diye sorsanız, “baştan aşağı simsiyah giyinmek” derim. Ayakkabı olarak beyaz, ruju ise kırmızı kullanarak minimalist görünümü biraz deforme etmenin hiçbir sakıncası yok. Özellikle de Adidas Originals’ın gördüğüm anda kalp ritmimi hızlandıran bu modeli ile tüm sakıncalıkları unutabilirsiniz! Çantam ise oldukça “İngiliz” -ki İngiltereden babam çıksa giyerim desem yalan olmaz. Ofisten geceye devam ettiğim birgünümdeyim yine. Bu defa gecenin ünlemi  benim, lakin Tektekçi‘ de çalıyorum. Pazartesi sendromuna hayır!

If you ask me ” what’s the most satisfying look” I would answer like “to dress myself all in black”. There’s no wrong to chose white shoe and for the lipstick red to deform the minimalist look. Especially with this Adidas Originals sneakers that make my heartbeats run more faster at first time I saw them! The bag is so “British” that I can easily say that I would wear anything look like British cut. Again I’m going with the nite after wor. This time I’m the statement of the nite as I’m djing in a very popular place called Tektekçi. NO to  Monday syndrome!

 

Sneakers: Adidas Originals  /  Bag: Topshop  /  Coated Jean: Zara  /  Tee: Lyle & Scott  /  Cardi: Koton  /  Leather Jacket: Twist

LEAVE A COMMENT