Newsletter

Vintage&New in Büyükada

Eski ile yeniyi biraya getirmek sevap  olsaydı cennetliktim inanın! :) Fisto eteğim, küçük teyzemin henüz 12 yaşındayken büyük teyzemin düğününde giymiş olduğu 20 küsür yıllık bir etek iken, sneakerlarım henüz sıfır kilometre (idi) Stella McCartney’nin Adidas serisinden ilk görüşte aşk yaşadığım parçalarından biri. Zaten ilk görüşte aşka hep inanmıştım :) Eteğin romantikliği Büyükada’nın buram buram nostalji kokan havasına sırnaşa dursun, dünyanın en hafif sneakerları ile adada gezmedik sokak, fotoğraf çekmediğim -tabi ki çektirmediğim :)- bir köşe bırakmadığıma ne ben ne de ayaklarım pişman oldular.

Büyükada’ya aşkım bundan 4 yıl önce başladı. Halen de ilk gün ki heyecanla dolaştım sokaklarını. Ve bir dolu ev satın aldım, onları restore ettim; ooo çoktan sevdiceklerimi tek tek yerleştirdim bile içlerine :) Artık bir hedefim daha var. İstek listem kabarıyor ve hiçbiri de kolay değil. Kızımız zoru seviyor :)

If getting together old school with new was virtuous deed I should be in heaven then, believe me! :) This skirt is my aunt’s and she wore it on my biggest aunt wedding, like over 20 years old and brand zero km  new sneakers from Stella McCartney for Adidas series was love at first sight. Well I always believe in love at firts sight anyway :)   

My love for “Büyükada” which is the biggest one of the Prince’s Island, started 4 years ago and this time I walked around with the same feelings. you can’t help yourself and sure I bought so may houses, really old and beautiful ones and already settled down with my loved ones :) (well, one day…) And now ı have a new aim. Wish list is getting crazier everyday and none of them is easy. Well this girl loves tough :) 

Skirt: Vintage / Top: LTB / Sneakers: Stella McCartney for Adidas / Mat Bag: Koton / Jumper: Zara / Sunnies: Vintage from Grandma / Penguin Necklace: From Bozcaada Street Bazaaar

 

LEAVE A COMMENT