Newsletter

What To Do

ss

(Bu yazının şarkısı; White Stripes-I Just Don’t Know What To Do With Myself)

Kendimi her defasında parkta bulmamın bir sebebi var tabi; ruhumu bir şekilde ağaca, toprağa, yeşile -hatta sokağa- ait gibi hissederim. Şu sıralar ziyaretlerimin sıklaşmasının sebebi ise  bir nevi bir “kendin yap (DIY)” projesi; kendi rehabilitasyonunu kendin yap. :) Sonbahar, eh tabi tüm hüznünü akıttı yapraklara, onlar da gözlerimize işlendi oradan aktı taa içimize.. Onu içimizden atamadan bir de kış kendi rengi griyi getirdi mi üzerine!  Ona biraz renk katmanın en kısa yolu parklar elbette. Yeşili, sarısı, kırmızısı… Doğa annemiz renklerini parklarda toplamış, ben de kırmızıya sığınıyorum. Kırmızı rujumu hiç eksik etmezken bu defa en gri gökyüzüne giydiriveriyorum kırmızı bir çift yağmur çizmesini. Fakat şu mesaj kaygısından bir türlü kurtulamıyorum, ve bu defa sweatshirtüm diyor ki; ” I Don’t Know What To Do With Myself”. Ben biliyorum tabi ama sanırım Elif daha bilmiyor :) Bu şarkıyı ne severim, ah! Ama klibini bir başka. Kate Moss olsun, nasıl olursa olsun değil gerçekten en sevdiğim kliplerden biridir. İzleyin, izlettirin.

Görmüş olduğunuz nubuk mont benim tasarımım olup yine -elbette ki- çok ama çok sıcak tutması için tasarlanmıştır. Yağmur çizmelerini -ki orjinal adı aslında “wellies”dir ve ismini bu botları tasarlayıp giyerek popüler olmasını sağlayan Wellington düklerinden birinden ötürü almıştır- nereden alacağınızı, Hunter gibi markaların bu çizmeler için fazla yüksek fiyat etiketi olduğundan yakınan yorumlara ve sorulara denk geldim birkaç kez. Ucuz olanlar da fiyatı kadar ucuz duruyor, evet haklısınız. Size şu kadarını söylemeliyim ki, bugüne dek -benim hatırladığım- 10 sene içinde 5 çift yağmur çizmem oldu -bunlara İngiltere’de alınanlar da dahil- hiçbiri 1 aydan fazla dayanmadı ve iyi paralar ödemedim desem inanın yalan olur. Bu kırmızısı ile gönlümü çalanı ise -inanamayabilirsiniz- ama Migros’dan aldım! :) haha Evet. Neye niyet neye kısmet dedikleri bu olsa gerek. İçinde soğuktan koruyacak kumaş bir kaplama var oldukça rahat ve sağlamlar. Marka bir ürün giymek tabi ki seviyoruz ama ne yapmıyoruuuz; bir ürünü sırf marka olduğu için ve 100 kişi giydiği için asla haketmeyeceği bir ücret ödeyip almıyoruuuz! : ) Ve ne yapıyoruuuuz; kendimiz oluyoruz, çünkü en güzel halimiz kendimizi iyi ve kendimiz gibi hissettiğimiz halimiz, başkasının güzel taşıdığı şeyler bizi iyi gösterecek diye bir kaide yok unutmuyoruuuzz! : )

Renkler ve güzellikler sarsın sarmalasın dört bir yanınızı, kışta geçecek gelecek güzel bahar, muhteşem yaz. Dayan yüreğim! : )

X

(Song of this post; White Stripes-I Just Don’t Know What To Do With Myself)

I aways feel like parts of me belongs to the parks, trees, green -even streets. This is why always find myself in parks. Loving parklife. The reason of why nowadays  I am visiting parks more often is kinda DIY project; do your own rehabilitation! : ) As autumn left it’s blues to the trees and leaves, then it ‘s been saved to our eyes then streamed to our vains, somehow. Before we dispose of it, winter came with his favourite colour gray and the easiest and the finest way to colour it up is the park of course. With all it’s colours; yellow, green, red… Mother nature chose them and I chose red for myself. I never fall apart with my red lipstick but today I’m matching my red wellies with this gray scene.  and ı never get rid of carrying slogans on me and today my sweatshirt says ;”I don’t know what to do with myself”. I love this song -well only “just” is missing word-, well actuallyı guess ı love the video even more. if there is Kate Moss is cool anyway but it’s not only that it is really really a good one! 

I’ve designed this coat as meant to keep warm and sure it does! I heard some comments and kinda questions about wellies like you want to buy but you don’t want to spend to much on them. Ok you are right. If you don’t want to pay then don’t pay. Not all of you have to  wear Hunter boots, right? They are beautiful I love them. But I’m saying that don’t just buy them because it is “Hunter”, buy them if you can really afford and loving them. I got mine beautiful red ones from a supermarket called Migros. Yeah! :) They’re so affordable and keeps  warm as it inside of the covered with a fabric to keep it warm. I got  like 10 wellies so far, I got some when I was in UK, and only 2 weeks or 1 month I could kept them ok; well,  some  I paid  a bit more, I confess. So what I’m trying to say is it’s is just a piece, shoe, shirt, dress or something else.. don’t buy it just because it’s a fashionable brand. Pay it if you really like it. Don’t buy it because 100 people are buying or wearing. It doesn’t mean that it’s gonna look good on you because it looks good on someone else. C’mon! Let’s do this;  be yourself! Buy what will make you happy, good and comfort!

X

3 1 4 12a 10a 11 9 7a 2 8

Coat: My Design // Skirt: Zara // Clutch: %100 İstanbul (from contemprory İstanbul Exhibition)  // Beanie: H&M

Photo Credit: Mert Zeytinci 

LEAVE A COMMENT