Newsletter

Yellow

**

*Bu postun şarkısı; The Zombies-The Way I Feel Inside (The Life Aquatic with Steve Zissou OST)

İnsan tutamayacağı sözler vermemeli değil mi? Evet. Ben de birdaha söz vermeyeceğim. Söz :) Ara vermemeye ne kadar gayret etsem de üşenme, zaman yaratamama, iş temposu derken yine azcık ucundan uzak kaldım. Hayatımın biraz daha şekillendiği bir dönemdeyim. Değişim dönemi gibi bir nevi. Kendini dinleme zamanlarında bazı alışkanlıklarına ara verirken yenilerini edinebiliyorsun, bunlar geçiş dönemleri. İnsan böyle böyle şekil alıyor işte. Diyorsun ki “hayat bu akıp gidiyor birşeyler yapmam lazım” içine dönüyor, kendi sesini, yıllarca kapatmak için her türlü meşgaleyi edindiğin sesini dinlemeye başlıyorsun. Başlarda biraz sıkıcı, ama sonra uyandıkça değişmeye ve gerçekten ne istediğini ne istemediğinin üzerinden giderek bazen- buluyorsun. Bazen yıllarca istediğin şeyi/şeyleri istemediğini fark ediyorsun. Öyle hemen olmuyor. Pek tabi zaman alıyor. Ama değiyor. Herşeye zaman harcayıp yıllarca kendimize harcamadık. Onun yerine hep para harcadık.:) Kapatmaya çalıştık o sesi ama duyuruyor işte bir yerde kendisini.

Değişmek harika. Denemek bile. Değişmeye cesaret etmek. Güvenli kıyılarından uzaklaşmak. Rahat alanını terk etmek. Cesaret güzel şey. Kendine olan saygın için, ne istediğini bulabilmen için değişmeye cesaret etmek şart. Hayat kısa kuşlar uçuyor sonuçta değil mi? :)

Bu dönemin içinde en sevdiğim şeylerden biri ise Pazar günü Burgazada’ya kaçmak ve gece son vapur ile eve dönmek. Pazar gününün hiç suçu yok diyorum sana. Ertesi gün mutsuz bir Pazartesi’ye uyanacaksan sebebi yine seni mutlu edecek şeyleri yapmaya cesaret edememen ile ilgili. Hayır mecbur değilsin. Evet ne istersen yapabilirisin. Ben de halen yapabilmiş değilim tümüyle başaramadm, fakat en azındna deniyorum. Ve denemek bile iyi geliyor inan. En azından denemelisin. Pazar günleri evden çıkmaya karar vererek başla mesela. Bakarsın en sevdiğin gün oluverir.

Hızlı bir kararla vapuru kaçırmamak için evden 10 dk içinde çıkmam gereken bir kombin görüyorsunuz. Ada havasına nasıl girdiysem artık.. Uzun zamandır renkleri, desenleri, aykırı tonları bir arada kullanmayı seviyorum. Burada bir balıkçısı edasında olsam da ben daha çok Wes Anderson‘a öpücüklerimi göndermek isterim. :) *En sondaki fotoğrafa dikkat lütfen .)

x

*Song of this post; The Zombies-The Way I Feel Inside (The Life Aquatic with Steve Zissou OST)

I know AGAIN it’s been a while. But this time no promise. PROMISE! :) Trying to not to give breaks like that much, but life, job, bla bla… keeps me away of doing some of my habits sometime. It’s kinda different times for me, it’s been and it’s actually. Something is chancing. Era of changes. And kinda these times you forget habits and getting new habits also. Then you start to listen yourself. It’s a bit tough at the beginning but then it’s so cool! :) Seriously, get knowing yourself  like; what you want, what you don’t want. Sometimes you realize that all those times you believe that you want something actually you don’t want. Not happening suddenly takes time, but believe me; really worth it. 

Feels so good to change. Even trying. Dare to change. Leaving your comfort zone. Courage is good. It’s a must to have courage for to get to know yourself and what you want REALLY.  Life is short, time is pericous.

In these times one of my fav thing is to go to the island Burgazada and going back to home with the last ferry. Loving the feeling of ignoring Sunday mood. Sunday has nothing to do with this feeling. If you have a bad monday as you’r doing what makes you unhappy, so stop blaming sunday, do something what really makes you happy. I’m  trying, not succeeded that much yet, but at least I’m trying. Start doing something new with sunday. Go out and do something instead of being a homesick.

I was in rush as I have to leave home quickly before I missed ferry so I got this outfit. I love that contrast colour and loving mixing contrast colours together. I might look like a fisherman but I want to send kisses to Wes Anderson :)

X

1a 2a 3a 4a 6a 9a 8a 5a 10a

Raincoat & Bag: Zara  //  Jumper: H&M Man  //  Denim Short: Ltb  //  Sneakers: Adidas  //  Sunnnies: Mango

LEAVE A COMMENT